Design a site like this with WordPress.com
Alustamine

Õpileping

Esimene ülesanne oli koostada õpileping aines “Õpikeskkonnad ja võrgustatud õpe”. Olen õpilepingu koostamisega varemgi kokku puutunud ning kasutan seda enda inglise keele kursustel.

Teema

Antud loengus soovin lähemalt tutvuda õpikeskkondade disaini pedagoogiliste põhimõtetega. Samuti huvitavad mind nutikad õpikeskkonnad ja tulevikusuunad õpikeskkonna kujundamisel. Lähtusin teemavalikul IFI7227.DT ainekava sisu lühikirjeldusest.

Eesmärk on saada eelmainitud valdkonnas pädevamaks ja loodetavasti teemaga kursis olla ka peale kursuse lõppu. Selleks loen erinevaid teemakohaseid uurimusi, mis antud kursusel on välja toodud ja mida õppejõud ka teistes ainetes lugeda annavad. Ühtlasi soovin saadud teadmisi kasutada oma töös kursuste disainimisel ja õpikeskkonna ettevalmistamisel. Antud teemadesse süüvin, kuna soovin olla parem mentor ja juhendaja.

Strateegiad

Eesmärgid kavatsen saavutada eelkõige kursusel osaledes ja blogiteemade ning teadustekstidega tutvudes. Esialgu teen oma päevatöö ülesanded, suhtlen perega ja seejärel planeerin päevakavasse vaba aja, panen selleks kalendrisse meeldetuletused. Kasutan ülikooli ligipääsu teadusartiklitele, aga ka Google Scholar’i otsingut ja teisi veebivõimalusi sobivate materjalide leidmiseks.
Katsetan erinevaid digitaalseid õpikeskkondi (õpihaldussüsteeme) ja püüan tähele panna, mida uut antud kursus annab juba tuttavates õpikeskkondades.
Tagasiside saamiseks postitan kodutööd õigeaegselt blogisse ja peale seda leian aega, et üle vaadata kaasüliõpilaste postitused.

Vahendid/ressursid

Põhiline ressursikogum asub minu sülearvutis, mida igapäevaselt kasutan. Kõige tähtsam ressurss on arvuti kalender, mis aitab meeles pidada päeva tegevused ja reastada olulised ülesanded. Teemade ja kodutööde täpsustamiseks loen kaasüliõpilaste blogisid ja suhtlen kursusekaaslastega (oleme loonud enda grupi). Vajadusel kirjutan õppejõududele. Teadustekstid saan interneti varamutest kasutades TLU ligipääsu, nende lugemisel märgin (highlight) enda jaoks olulise info, et kokkuvõtet tehes see üles leida. Teen selgeks teadusteksti ülesehituse, et oleks lihtsam kokkuvõtvat infot hankida.

Hindamine

Minu jaoks on oluline, et ma ise oma tööga rahul olen. Seda saan hinnata oma panuse läbi (nt. esimest korda seda loengut läbides olin pealiskaudne ja ei panustanud piisavalt). Eesmärgi saavutamise kriteeriumid on täidetud siis, kui kõik tööd on õigeaegselt esitatud ja neile on antud tagasiside. Saavutusi saan hinnata läbi enda kriitikameele, kas olen rahul või mitte ning õppejõu/kaasõpilaste tagasiside põhjal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Comments (

0

)

%d bloggers like this: